پیام تسلیت فرماندار آغاجاری به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری پاکدل فرماندار به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پیام تسلیتی صادر کرد. در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَعَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

ماه محرم و عاشورا در فرهنگ اسلامی سرفصل ممتازی در تقابل جبهه حق علیه باطل است تا جایی که فرهنگ و نمادهای عاشورا و باورها و رویکردهای آن را می توان آیینه تمام نمای اسلام ناب محمدی (ص) که طلایه دار سعادت دنیوی و اخروی است، دانست.

محرم ماه عزا و ماتم بی کران شیعه داغدار غم سیدالشهدا (ع)، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه قیام و بیداری و یادآور بزرگ ترین حماسه است. عاشورا درس صبر، مقاومت و استقامت، جانبازی و ایثار، شجاعت، دین‌محوری و خدامحوری به همه ما می‌دهد و باید عبرت گرفتن و اندیشیدن به انگیزه‌های این قیام تاریخی در همه ابعاد زندگی مورد توجه قرار گیرد.

ماه محرم تداعی کننده نهضت سرخ سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) می باشد که با ایثار خون مقدس خود و ۷۲ تن از یاران با وفایش، اسلام ناب محمدی را احیا و درس جوانمردی، آزادگی، عزت، ایثار، فداکاری و جهاد در راه خدا و عشق و شهادت را به رهروان سعادتمند طریقش آموخت.

اینجانب فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ یار باوفایش را به همه حق طلبان و آزادگان امت اسلامی و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (س) به ویژه مردم عزادار و متدین شهرستان آغاجاری تسلیت عرض می نمایم.

امید است با استعانت از الطاف الهی، توفیق شرکت در مراسم عزاداری مظلوم آل مرتضی را پیدا کرده و از این ایام معنوی بهره لازم و کافی را ببریم.

محمد پاکدل

فرماندار شهرستان آغاجاری

181