فرماندار آغاجاری در گفتگوی ویژه واحد خبر صدا و سیمای مرکز خوزستان به تشریح برنامه های هفته دولت در شهرستان پرداخت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری پاکدل فرماندار روز یکشنبه ۳ شهریور ماه ۹۸ و به مناسبت هفته دولت در گفتگوی ویژه واحد خبر ساعت ۱۷ صدا و سیمای مرکز استان خوزستان حضور یافت و به تشریح برنامه های هفته دولت در شهرستان پرداخت.

فرماندار آغاجاری با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به خصوص شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: دوم تا هشتم شهریور ماه که با نام هفته دولت نامگذاری شده، فرصتی برای الگو قرار دادن و سرمشق گرفتن از راه، روش و منش شهیدان رجایی و باهنر در عرصه خدمت رسانی صادقانه و بی منت به مردم است.

محمد پاکدل در خصوص برنامه های هفته دولت در شهرستان گفت: در روز گذشته آیین غبارروبی و عطرافشانی گلزار مطهر شهدا، دیدار با امام جمعه و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار شده و طی روزهای آتی هم شاهد افتتاحیه ها و کلنگ زنی هایی در سطح شهرستان با حضور استاندار محترم و سایر مدیران کل محترم استانی خواهیم بود.

پاکدل فرماندار به وضعیت آب شرب شهر آغاجاری اشاره کرد و عنوان داشت: از ابتدای حضورم در شهرستان وضعیت آب شرب که از اساسی ترین مشکلات مردم بود را به طور جدی از طریق نوسازی و افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب شرب شهری شامل بازسازی و احداث حوضچه های پیش ته نشین، اسکله آبگیر و زلال ساز تصفیه خانه مورد پیگیری قرار دادیم و در حال حاضر وضعیت آب شرب نسبت به سال های گذشته بهتر شده، اما به وضعیت ایده آل و سطح توقعات مردم نرسیده است.

پاکدل افزود: حفر دو حلقه چاه و خط انتقال آب شهری یکی از پروژه هایی است که با پیگیری های صورت گرفته و عنایت استاندار خوزستان در این هفته کلنگ زنی می شود تا در مواقعی که به علت بارندگی و گل آلود شدن رودخانه مارون امکان انتقال آب به تصفیه خانه وجود ندارد، بتوانیم آب مورد نیاز در مواقع اضطراری را از طریق دو حلقه چاه تامین کنیم.

وی در خصوص وضعیت بهداشتی و آموزشی عنوان کرد: پروژه های ساخت ۶ واحد پانسیون پزشکان، محوطه سازی و زیباسازی بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی در هفته جاری افتتاح می شود. تلاش برای استقرار پزشکان متخصص در آغاجاری و رایزنی های لازم با مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان صورت گرفته تا با توجه به تحت پوشش بودن حدود ۱۲ هزار نفر از مردم در این سازمان و عدم وجود بیمارستان تامین اجتماعی در آغاجاری، قراردادی مابین سازمان تامین اجتماعی خوزستان و بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی در راستای حذف فرانشیز جهت بهره مندی شهروندان منعقد شود. در زمینه آموزشی هم تجهیزات خوبی در اختیار مدارس شهرستان قرار گرفته است.

نماینده عالی دولت در آغاجاری درباره نقش شرکت نفت در محرومیت زدایی از شهرستان بیان داشت: تعامل بسیار خوبی با نفت داریم و تلاش کرده ایم مطالبات مردم را به صورت قانونی و منطقی پیگیری کنیم و در این راستا نشست هایی با مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب برگزار کرده ایم و انتظار داریم علاوه بر کمک های که تاکنون شده، نیازهای حداقلی و خواسته های به حق مردم شهرستان از شرکت نفت بررسی و اجرایی شود و مسئولین وزارت نفت توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و برخی محدودیت ها به علت بخشنامه های صادر شده موجب نشود خدماتی که زیبنده مردم آغاجاری است ارائه نگردد.

وی اضافه کرد: احداث موزه نفت آغاجاری، احداث ایستگاه آتش نشانی به دلیل وجود حدودا ۶۰ کیلومتر خط انتقال نفت در شهرستان، تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی و مدارس از جمله خواسته هایی است که شهروندان شریف آغاجاری از مجموعه نفت دارند و خواستار این هستیم تا علاوه بر موارد مذکور، پروژه های جدیدی در آغاجاری به منظور اشتغالزایی توسط شرکت نفت تعریف و اجرایی شود.

فرماندار آغاجاری به وضعیت سکونت گاه های غیررسمی و بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: با افتتاح ۳۶ واحد مسکونی کمیته امداد امام (ره) در هفته جاری می توان بخشی از مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی که در بافت فرسوده مستقر هستند را به این واحدهای مسکونی انتقال داد. همچنین در سفر سال گذشته استاندار خوزستان مقرر شده بود اداره کل راه و شهرسازی و کمیته امداد توافقنامه ای امضا کنند تا تعدادی از ۱۵۰ واحدی سکونت گاه های غیررسمی تکمیل و در اختیار مددجویان قرار گیرد که اکنون در مراحل اداری است.

پاکدل فرماندار در ادامه اظهار داشت: با توجه به ساکن بودن حدود ۲ هزار نفر از شهروندان در مناطق بافت فرسوده مکاتباتی با اداره کل راه و شهرسازی و مدیریت بحران استانداری صورت گرفته تا بخشی از این ساکنین در ۱۵۰ واحدی سکونت گاه غیررسمی اسکان یابند.

پاکدل درباره وضعیت اسناد مالکیتی اراضی کشاورزی در شهرستان آغاجاری عنوان داشت: قطب کشاورزی شهرستان در بخش جولکی است که به برکت نزولات آسمانی به زیر کشت آبی رفته، اما بخشی از زمین های کشاورزی به علت ادعای مالکیت منابع طبیعی و آبخیزداری دارای مشکلاتی می باشد و در تلاشیم تا این مشکل به صورت اساسی برطرف شود و پیگیر احداث مجتمع دامپروری جهت سرمایه گذاری و اشتغالزایی در بخش جولکی هستیم.

فرماندار آغاجاری با اشاره به وضعیت جاده های ارتباطی گفت: در این مدت عملیات تعریض و ایمن سازی ۳ کیلومتر از جاده آغاجاری به بهبهان اجرا گردیده و حدودا ۶/۵ کیلومتر از جاده آغاجاری به میانکوه آسفالت شده و مابقی آن به دلیل یکسری مشکلات توسط پیمانکار تعطیل شده و پیگیر هستیم تا مرتفع گردد. احداث ۵ کیلومتر ابتدائی جاده آغاجاری به بهبهان موسوم به جاده قدیم از دیگر خواسته های به حق مردم شریف آغاجاری است که در سفر گذشته استاندار مصوب و مقرر شد توسط اداره راه و شهرسازی اجرایی شود که موانعی از جمله استعلام محیط زیست بر سر راه آن وجود دارد و و درصدد هستیم تا مشکل برطرف و مجوز ماده ۲۳ اخذ و عملیات اجرایی پروژه شروع شود که قطعا سبب کاهش مسافت و تصادفات به دلیل نبود پیچ های خطرناک در این مسیر بین شهرستان آغاجاری و بهبهان خواهد شد.

وی همچنین درباره پرداخت تسهیلات اشتغالزایی توسط بنیاد برکت و صندوق کارآفرینی امید به منظور محرومیت زدایی در روستاها و مناطق حاشیه شهری و اختصاص ۱۶۰ فقره تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی از سوی بنیاد برکت مطالبی بیان نمود.

فرماندار آغاجاری در پایان صحبت های خود از نماینده محترم ولی فقیه در استان به جهت حضور در شهرستان و بررسی مشکلات، استاندار محترم به دلیل توجه ویژه به شهرستان آغاجاری و جدیت در پیگیری مسائل آن و همچنین مدیرکل محترم صدا و سیمای استان برای توجه به مسائل و مشکلات آغاجاری تقدیر و تشکر نمود.

 

183