فرماندار آغاجاری خواستار آماده باش کامل و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از بارندگی پیش رو شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری جلسه اضطراری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان امروز سه شنبه ۱۳ دی ماه به ریاست مشایخی فرماندار آغاجاری و با حضور اعضای ستاد به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس با استانداری خوزستان برگزار گردید.

در این جلسه ضمن بررسی آخرین پیش بینی وضعیت جوی و سامانه بارشی تمهیدات و برنامه ریزی لازم جهت پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی انجام گرفت.

فرماندار آغاجاری با اشاره به اخطاریه های هواشناسی و صدور هشدار قرمز بارندگی اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی پرقدرت به استان از اواخر وقت سه شنبه ۱۳ دی تا پایان هفته و وقوع بارش های شدید، ضروری است مدیران ادارات و دستگاه های خدمات رسان ضمن حضور شبانه روزی در شهرستان اقدامات لازم در خصوص آماده باش کامل تجهیزات، امکانات و نیروهای عملیاتی و امدادی را انجام دهند.

مشایخی فرماندار انجام بازدیدهای میدانی در قبل، حین و پس از بارندگی توسط واحدهای امدادی و عملیاتی ادارات خدمات رسان را بسیار ضروری دانست و گفت: روسای این دستگاه ها بایستی با برقراری کشیک شبانه روزی و آماده باش تمامی پرسنل، نسبت به انجام گشت و بازدیدهای میدانی از محورهای مواصلاتی، تاسیسات و شبکه های آبرسانی، توزیع برق، گازرسانی،  ارتباطی، مناطق بافت فرسوده شهری و … اقدام نمایند.

رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آغاجاری همچنین بر آماده بکار بودن تجهیزات و ماشین آلات و دیزل ژنراتورهای دستگاه های خدمات رسان، اطلاع رسانی به کشاورزان و دامداران برای جلوگیری از وارد آمدن خسارات احتمالی به کشت های زراعی و باغی و دام ها، جلوگیری از آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آبها، اتخاذ تدابیر لازم جهت پایداری وضعیت شبکه های آبرسانی، برق رسانی و ارتباطی و … تاکید کرد.

108