برگزاری مانور ساعت صفر با موضوع زلزله در دبستان شهید رجایی شهرستان آغاجاری بمناسبت پنجم دی ماه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری صبح امروز بمناسبت پنجم دی سالروز زلزله دلخراش بم و نامگذاری این روز با عنوان “روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی”، مانور ساعت صفر در دبستان شهید رجایی شهرستان آغاجاری با حضور تقی زاده معاونت فرمانداری و نیروهای عملیاتی و امدادی دستگاه های خدمات رسان برگزار شد.

گفتنی است اعلام ناگهانی و بدون اطلاع قبلی به مدیران برای حضور در مکانی خاص با هدف برنامه ریزی سریع در مواجهه با بحران فرضی را مانور ساعت صفر می گویند.

در این مانور پس از به صدا درآوردن زنگ آغاز مانور و تماس تلفنی با مدیران و اعلام وقوع زلزله فرضی در مدرسه، دانش آموزان مدرسه در نقاط ایمن کلاس پناه گرفتند و پس از عادی شدن شرایط از کلاس های درس خارج شده و در فضای باز مستقر شدند. همزمان نیروهای عملیاتی و امدادی دستگاه های خدمات رسان به همراه تجهیزات مورد نیاز حضور یافتند و اقدامات لازم جهت اطفای حریق، امدادرسانی به مصدومین، برپایی چادر اسکان اضطراری و ارائه خدمات پزشکی و اورژانسی را انجام دادند.

هدف از اجرای مانور بحران ساعت صفر، ارزیابی و افزایش میزان آمادگی و توان عملیاتی دستگاه های عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان آغاجاری در راستای کاهش خطرپذیری و مقابله با شرایط واقعی بحرانی می باشد.

لازم به ذکر است این مانور با مشارکت و همکاری فرمانداری، آموزش و پرورش، جمعیت هلال احمر، توزیع برق، گازرسانی، آتش نشانی شهرداری، واحد اورژانس شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.

109