نشست هم اندیشی مدیران مدارس شهرستان آغاجاری با اعضای شورای تامین به مناسبت روز دانش آموز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری این جلسه به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز به ریاست مشایخی فرماندار آغاجاری و با حضور اعضای شورای تامین شهرستان، مدیریت آموزش و پرورش و مدیران مدارس در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدا ریاست اداره اطلاعات در خصوص ابعاد اغتشاشات اخیر در کشور و پشت پرده این ناآرامی ها که توسط دشمنان نظام جمهوری اسلامی با هدف تجزیه کشور برنامه ریزی شده بود مطالبی بیان کرد و با اشاره به به قصد دشمنان برای کشاندن این اغتشاشات در مدارس، خواستار برقراری ارتباط مثبت مدیران و معلمان با دانش آموزان و اولیای آنها، پرداختن به امر پرورش و تربیت نسل نوجوان توسط نهادهای فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش شد.

مدیران مدارس شهرستان آغاجاری هم دغدغه های خود در امر آموزش و پرورش و مشکلات مدارس از جمله اهمیت راه اندازی مرکز دارالقرآن، کمبود امکانات سخت افزاری در مدارس، لزوم تجهیز کارگاه های هنرستان کار و دانش، توجه به موضوع تفکر سواد رسانه ای و تولید محتواهای آموزشی و فرهنگی و … را بیان نمودند.

فرماندار آغاجاری ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان و تسلیت شهادت هموطنان در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ اظهار داشت: بروزرسانی، نوآوری و برنامه ریزی مناسب در راستای موضوع پرورش دانش آموزان در کنار آموزش، اجرای برنامه های مرتبط با جوانان برای برآورده نمودن نیازهای این قشر از جامعه و تشریح جهاد تبیین و انجام برنامه های فرهنگی که مورد استقبال دانش آموزان قرار می گیرد، بسیار مهم می باشد.

مهندس مشایخی افزود: پیگیری های لازم جهت تجهیز و رفع مشکلات ساختمان مدارس صورت گرفته و اخیرا هم تجهیزات و امکانات سخت افزاری بین مدارس توزیع شد. همچنین بسته های کمک آموزشی و نوشت افزاری طی چندین مرحله به دانش آموزان محروم و نیازمند اهدا شده است.

فرماندار آغاجاری در پایان از تمامی اقشار مردم شریف شهرستان آغاجاری به ویژه دانش آموزان مدارس و فرهنگیان جهت حضور در مراسم باشکوه راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان دعوت نمود.

 

140