جلسات شورای سلامت و ستاد مدیریت کرونا ویروس شهرستان آغاجاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری در ابتدای این نشست سرپرست مرکز بهداشت آغاجاری گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس در شهرستان ارائه داد و با اشاره به شیوع بیماری التور توضیحاتی در خصوص صدور هشدارهای مربوطه و بررسی روند کلرزنی آب روستاهای بخش جولکی، لایروبی و آهک پاشی جوی و جداول توسط شهرداری ها و دهیاری ها بیان کرد.

وی افزود: بمناسبت هفته سلامت روان (۱۸ لغایت ۲۴ مهر) مرکز بهداشت آغاجاری در نظر دارد ضمن ارائه خدمات مشاوره ای رایگان، از کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی تست روان درباره آسیب های روانی که سلامتی را به خطر می اندازد، گرفته شود.

مشایخی فرماندار آغاجاری با اشاره به احتمال شروع پیک هشتم کرونا و همپوشانی آن با آنفولانزا در فصل پاییز و زمستان خواستار اقدامات لازم شامل تبلیغات و اقناع سازی شهروندان جهت واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان و بازاریان و ادارات شهرستان و تداوم بازرسی از اصناف شد.

فرماندار آغاجاری اظهار داشت: پیگیری جدی توسط مدیریت شبکه بهداشت و درمان جهت حضور پزشکان متخصص به ویژه متخصصین قلب و اطفال و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساژ، دستگاه های آندوسکوپی و کولونوسکوپی، رادیولوژی دیجیتال و بخش MMT در بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی آغاجاری جهت خدمات رسانی مطلوب به همشهریان صورت گیرد.

گفتنی است در این جلسه بر لزوم هماهنگی مابین شهرداری ها و شبکه بهداشت و درمان برای تداوم لایروبی و آهک پاشی جوی و جداول، رعایت بهداشت و نظافت محیط مدارس، لایروبی مخزن آب شهرستان آغاجاری تاکید شد.

 

107