با حضور استاندار خوزستان در شهرستان آغاجاری انجام شد / آغاز به کار شهرداری شهر جدید جولکی و کلنگ زنی طرح آبخیزداری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری روز پنجشنبه ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ طی مراسمی با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی، معاونت های عمرانی و توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، تعدادی از مدیران کل استانی، فرماندار آغاجاری و جمعی از مسئولین، شهرداری شهر جدید جولکی افتتاح شد و کلنگ احداث بند آبخیزداری با سازه بتونی غلطکی kh10 بخش جولکی از توابع شهرستان آغاجاری به زمین زده شد.

غلامرضا شریعتی در حاشیه این برنامه ها اظهار داشت: تبدیل روستای جولکی به شهر یکی از مطالبات و خواسته های به حق مردم بخش جولکی از ما بود و امروز به منظور تاسیس شهرداری جولکی خدمت آنها رسیده ایم.

وی افزود: ارتقاء روستای جولکی به شهر با پیگیری های صورت گرفته و با موافقت وزارت کشور حاصل شد و امروز رسما شهرداری جولکی افتتاح گردید که امیدواریم منشا خدمات و خیرات زیادی برای مردم منطقه و موجب توسعه خدمات شهری شود.

شریعتی اظهار داشت: مردم این منطقه مشارکت خیلی خوبی دارند و در این زمینه کمک می کنند و همراه و در کنار دولت برای ارتقاء امور و خدمات بهتر به مردم هستند و امیدوارم این همکاری و همیاری ها همچنان ادامه داشته باشد و با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود باعث ایجاد شرایط بهتر در جولکی شود.

غلامرضا شریعتی بیان داشت: طرح احداث بند آبخیزداری که امروز کلنگ زنی شد یکی از طرح های بسیار مهم حوزه آبخیزداری است که در جلوگیری از سیلاب ها و فرسایش خاک و همچنین حفظ خاک و بعضا برای آبیاری زمین های کشاورزی پایین دست در مواقع مختلف، توسعه کشاورزی و حفظ منابع طبیعی و تلاش در جهت حفظ موقعیت روستا موثر است.

استاندار خوزستان اضافه کرد: این طرح آبخیزداری با تکنولوژی بتون غلطکی اجرایی می شود، این تکنولوژی را از سال گذشته در مناطق و روستاهای اندیمشک شروع کردیم که خیلی خوب جواب داد و امروز این طرح را در جولکی شروع کردیم.

شریعتی توضیح داد: این طرح یکی دیگر از خواسته های مردم جولکی بود که با جدیت مورد پیگیری قرار گرفت و با اعتباراتی که به پیشنهاد دولت و تصویب نمایندگان مجلس و به اذن مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برداشت شد و درصدی از اعتبارات این طرح هم  بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با معاونت وزیر جهاد کشاورزی را ما به میزان ۵۰ درصد تامین کردیم و اکنون این طرح آبخیزداری در منطقه جولکی شروع شده و طرح های مشابه دیگری در سایر نقاط استان در حال اجراست.

وی در پایان افزود: شبانه روزی شدن درمانگاه بخش جولکی دیگر مطالبه مردم منطقه بود که خوشبختانه انجام شده است.

گفتنی است برای احداث این بند آبخیزداری حدود ۵۸ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده که با دارا بودن ۲۰ متر ارتفاع، ۱۱۰ متر طول و ۵۲ متر عرض بند، حدود ۵۰ هزار مترمکعب حجم آبگیری خواهد داشت و در مدت ۸ ماه اجرایی خواهد شد.

307