جلسات ستاد مناسب سازی محیط معلولین و شورای سالمندان شهرستان آغاجاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری مشایخی فرماندار در این جلسات ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به خصوص شهیدان رجایی و باهنر و با تبریک هفته دولت، بر رعایت الزامات و دستورالعمل های مربوط به مناسب سازی محیط در ادارات، مدارس، معابر و پیاده رو شهری، فضاهای تفریحی، اماکن مذهبی و … با اولویت قرار دادن مکان های پرتردد جهت استفاده و دسترسی مطلوب معلولین و جانبازان به امکانات شهری و اداری تاکید کرد.

فرماندار آغاجاری پرهیز از کلی گویی در مصوبات ستاد مناسب سازی محیط معلولین و بیان مصداقی مصوبات جهت اجرا توسط دستگاه های مربوطه طی زمانبندی کوتاه مدت و بلند مدت، همراه با بازدید میدانی جهت سنجش روند اجرایی مناسب سازی را بسیار با اهمیت دانست.

مشایخی بیان داشت: در موضوع سالمندان باید برنامه های مدون و جامعی جهت پوشش دادن موضوعات مرتبط با سلامت سالمندان به ویژه بهداشتی و درمانی، بهبود وضعیت روحی و روانی، بررسی مشکلات سالمندان در اجتماع و برگزاری دوره های آموزشی برای این عزیزان تنظیم و اجرایی شود.

در این نشست همچنین گزارشی توسط اداره بهزیستی در خصوص مشکلات معلولین، چالش های پیش روی مناسب سازی محیط، نکات آموزشی درباره شیوه صحیح مناسب سازی ارائه شد.

100