جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان آغاجاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری تقی زاده معاون فرماندار با بیان اهمیت موضوع مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم حضور تمامی روسای ادارات عضو این ستاد در جلسات تاکید کرد.

معاونت فرمانداری با اشاره به زنگ خطر شیوع موج هفتم کرونا ویروس در کشور خواستار رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و زدن ماسک توسط شهروندان، توجه جدی مدیران دستگاه ها به موضوع واکسیناسیون پرسنل زیر مجموعه، تداوم و تشدید بازرسی های مشترک از ادارات و اصناف در سطح شهرستان شد.

معاون فرماندار آغاجاری اظهار داشت: تعامل، هم افزایی و برنامه ریزی لازم بین ادارات شهرستان در امر بازرسی و گشت های مشترک صورت گیرد. با توجه به موج هفتم شیوع کرونا بایستی شیوه ها و راهکارهایی جدید جهت تشویق و ترغیب مردم برای تزریق واکسن کرونا اندیشیده شود.

جعفر تقی زاده افزود: به منظور اعلام هشدار به شهروندان درباره شیوع کرونا می بایست مانور خودرویی با همکاری دستگاه های مربوطه در شهرستان برگزار شود. طرح سردار شهید سلیمانی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، ناحیه مقاومت بسیج و جمعیت هلال احمر و پشتیبانی سایر ادارات در اجرای این طرح تداوم یابد.

در این نشست مسئول مرکز بهداشت آغاجاری درباره آخرین آمار و اطلاعات مربوط به روند شیوع کرونا و میزان واکسیناسیون در نوبت های اول، دوم و سوم در شهرستان، تولید محتواهای آموزشی درباره اهمیت تزریق واکسن کرونا، ارائه آموزش ها در خصوص شیوع بیماری های واگیردار از جمله تب کریمه کنگو و اطلاع رسانی درباره علائم، روشهای انتقال و راه های پیشگیری از آن و همچنین احتمال شیوع بیماری شپش گزارشی ارائه نمود.

 

34