برگزاری جلسه شورای کشاورزی شهرستان آغاجاری با محوریت کشت محصولات تابستانه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری جلسه شورای کشاورزی با موضوع کشت محصولات تابستانه به ریاست مهندس مشایخی فرماندار آغاجاری و با حضور مهندس سنایی مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون و سایر مدیران روز یکشنبه ۲۹ خرداد در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار آغاجاری با تشکر از زحمات مجموعه شرکت بهره برداری از سد و شبکه آبیاری مارون اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن کشت محصولات تابستانه و محدودیت های منابع آبی ضروری است کشت های کم آب بر در اولویت کشاورزان قرار گیرد.

مشایخی فرماندار افزود: به دلیل ممنوعیت کشت شلتوک، جهاد کشاورزی شهرستان می بایست قبل از شروع فصل کشت تابستانه اقناع سازی و اطلاع رسانی لازم به کشاورزان بخش جولکی را در خصوص خودداری از کشت برنج انجام دهند.

مهندس مشایخی بر لزوم تامین مکان و فراهم سازی زیرساخت های مورد نیاز جهت تاسیس دفتر توسط شرکت بهره برداری از سد و شبکه های آبیاری مارون در بخش جولکی جهت انجام امورات مربوط به عقد قراردادهای آبی با کشاورزان و کاهش مراجعات کشاورزان بخش جولکی به شهرستان مجاور تاکید کرد.

در این نشست همچنین موضوعات مربوط به محدودیت های آبی در کشت محصولات پر آب بر، تامین نهاده های دامی و سهمیه کود کشاورزان، تعیین حق آبه زیست محیطی تالاب و مسیر رودخانه مارون در محدوده شهرستان آغاجاری، تسهیل در پرداخت تسهیلات به کشاورزان توسط بانک کشاورزی، رفع تداخلات اراضی، تجهیز شبکه ها به آبیاری تحت فشار جهت افزایش راندمان، رفع مشکل یونجه کاران بخش جولکی برای امسال و تامین آب مورد نیاز برای کشت یونجه انجام شده و … مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

41