کسب رتبه دوم توسط مدیریت بحران شهرستان آغاجاری در دوره آموزشی و تمرینی مدیریت زلزله و سیل استان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری کارگاه آموزشی مدیریت جامع سوانح و بلایا با محتوای مدیریت زلزله و سیل به همت اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با حضور ۲۷ شهرستان در قالب ۳ گروه ۹ تیمی به مدت سه روز در مجتمع آموزش فنون شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار می شود که شهرستان آغاجاری به همراه هشت شهرستان دیگر روز دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ در این دوره حضور یافت. سخنرانی دکتر شریعتی استاندار خوزستان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری و تدریس اساتید مجرب و متخصص مرتبط با مدیریت بحران از جمله بخش های این دوره آموزشی و تمرینی بود.

پس از آموزش های علمی و فنی توسط اساتید، کارخواست هایی شامل ۱۲ سوال در اختیار اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ها قرار گرفت که هر شهرستان به صورت جداگانه از طریق هم اندیشی و مشورت روسای ادارات عضو شورای مدیریت بحران به سوالات مربوطه پاسخ گفته و کارخواست مورد نظر در قالب پاورپوینت تهیه و به همراه یک برنامه عملیاتی و اجرایی (بر اساس سناریوی زلزله و سیل در شهرستان) ارائه شد.

در پایان پس از بررسی کارخواست ها و سناریوهای ارائه شده شهرستان های شرکت کننده در این گروه توسط هیئت داوران و اعلام نتایج، شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آغاجاری پس از ماهشهر به مقام دوم این دوره آموزشی و تمرینی دست یافت.

 
160