جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان آغاجاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ نخستین جلسه ستاد مدیریت کرونا ویروس و شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان در سال جدید به ریاست مهندس مشایخی فرماندار و با حضور دکتر احدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان و سایر اعضا برگزار شد.

فرماندار آغاجاری با اشاره به درصد پایین تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در شهرستان نسبت به نوبت های اول و دوم گفت: شبکه بهداشت و درمان می بایست نسبت به تولید محتوای مناسب در خصوص مزیت های تزریق واکسن کرونا اقدام نموده تا این محتواها توسط دستگاه های مختلف برای اقناع سازی مردم و جامعه هدف مرتبط مورد استفاده قرار گرفته و از ظرفیت های رسانه و فضای مجازی شهرستان هم جهت اطلاع رسانی به شهروندان استفاده شود.

مشایخی فرماندار اظهار داشت: با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا و الزام کارمندان دولت به تزریق نوبت های واکسن کرونا یا انجام تست pcr هر ۲ هفته یکبار با هزینه شخصی، روسای ادارات بایستی بر اساس مصوبات مربوطه با آن دسته از کارمندانی که واکسن نزده اند، برخورد قانونی نمایند.

تداوم نظارت بر اصناف توسط تیم های بازرسی مشترک و برخورد جدی و قانونی با واحدهای صنفی که هنوز دوز سوم واکسن را تزریق نکرده اند، مورد تاکید فرماندار قرار گرفت.

دکتر احدی سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان بر فعال نمودن نهضت واکسن برای تزریق دوز سوم، همکاری دستگاه ها از جمله بسیج و هلال احمر با شبکه بهداشت و درمان و استفاده از تجربیات کسب شده در پوشش واکسیناسیون برای افزایش تزریق نوبت سوم واکسن کرونا و برگزاری منظم جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آغاجاری تاکید کرد.

 

42