آیین کاشت نهال در پروژه احداث پارک جنگلی شهدای شهرستان آغاجاری به مساحت ۱۳۰ هکتار با حضور معاون استاندار خوزستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری پروژه احداث پارک جنگلی شهدای آغاجاری با حضور دکتر فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مهندس مشایخی فرماندار آغاجاری، دکتر سجادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان و مسئولین شهرستان آغاز گردید.

پروژه پارک جنگلی شهدای آغاجاری در زمینی به مساحت حدود ۱۳۰ هکتار با هزینه ای بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت در مدت یکسال احداث خواهد شد و مجموعا ۱۵۰۰۰ اصله نهال از گونه های کهور، بید و کنار که سازگار با شرایط اقلیمی منطقه است، کاشته می شود.

در این مراسم تعدادی نهال توسط مسئولین به یاد شهدای والامقام شهرستان آغاجاری و گرامیداشت خاطره این شهیدان سرافراز کاشته شد.

شایان ذکر است عملیات اجرایی این پروژه به صورت مشارکتی توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با هدف جنگل کاری، توسعه فضای سبز، بیابان زدایی و ایجاد منطقه تفریحی برای شهروندان انجام می شود. آبیاری و نگهداری از نهال های کاشته شده در چند سال ابتدایی بعد از کاشت بر عهده اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و پیمانکار مربوطه می باشد.

 

88