فرماندار آغاجاری: نقش آموزش و پرورش در کنترل و پیشگیری از مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست پاکدل فرماندار و با حضور دیگر اعضاء چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه طرح کرامت ۱ قرارگاه جوادالائمه و کمیته های شش گانه آن مورد بررسی قرار گرفت و اقدامات صورت گرفته از ابتدای اجرای طرح تاکنون به منظور پاکسازی محلات آلوده به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن تشریح شد.

فرماندار آغاجاری به تاثیرگذاری و نقش اداره آموزش و پرورش در موضوعات آموزش، کنترل و پیشگیری از مواد مخدر اشاره ای داشت و با بیان اینکه تبعات مصرف مواد مخدر و معضلات ناشی از آن ممکن است گریبان همه ما شود، خواستار اهتمام جدی تمام مسئولین با استفاده از تمامی ظرفیت ها و همکاری های بین بخشی در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، فرهنگ سازی و آگاه سازی در بین شهروندان، تشریح عواقب و نتایج منفی مصرف مواد مخدر، ایجاد نشاط و ورزش و … به منظور جلوگیری از فروپاشی خانواده ها شد.

در ادامه هم در خصوص پیگیری محل جدید کمپ ترک اعتیاد و تاسیس پایگاه سلامت اجتماعی، برنامه ریزی هفته مبارزه با مواد مخدر و همچنین راه اندازی مرکز مشاوره روانشناسی تبادل نظر شد.

175