فرماندار آغاجاری: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان مکلف به اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس می باشند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با محوریت مدیریت کرونا به ریاست سعیدی سرپرست فرمانداری و با حضور سایر اعضاء روز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۰ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

سعیدی سرپرست فرمانداری اظهار داشت: ستاد مدیریت کرونا دارای جایگاه قانونی است و تمامی دستگاه های اجرایی و ادارات مکلف به تبعیت از دستورات ستاد و اجرای مصوبات آن می باشند و هیچ نهادی حق تفسیر و اظهار نظر در خصوص مصوبات ستاد کرونا که ممکن است موجب به خطر افتادن جان شهروندان شود را ندارد.

ذبیح اله سعیدی افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان به عنوان دبیر شورای سلامت پیگیری های جدی در راستای اجرای مصوبات این جلسه و ستاد مدیریت کرونا ویروس داشته باشد و با اداراتی که در اجرای مصوبات کوتاهی می کنند در اسرع وقت از طریق مراجع قضایی برخورد خواهد شد.

در ادامه این جلسه موارد ذیل مصوب شد:

۱- اداره آبفا اقدامات لازم در راستای کنترل و پیشگیری بیماری های قابل انتقال از آب و همچنین رعایت استانداردهای کولرزنی شبکه آب شهری و روستایی را انجام دهد و در مواقع قطعی آب، بالازدگی فاضلاب و شکستگی خطوط لوله ضمن اطلاع رسانی به شهروندان، نسبت به تعمیر شکستگی ها به موقع اقدام کند.

۲- شهرداران و دهیاران به صورت مستمر نسبت به لایروبی و آهک پاشی جوی های روباز و فاضلاب اقدام کنند.

۳- بازرسی های منظم و مرتب از ادارات به منظور بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.

۴- تمامی نهادها، سازمان ها و ادارات دستورات مربوطه را صرفا از طریق ستاد مدیریت بیماری کرونا دریافت کنند.

۵- فعالیت ادارات، صنوف، بازار، کسبه و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و … همه بر اساس رنگ نارنجی خواهد بود.

۶- آرامستان های شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود و از برگزاری هرگونه مراسم عزاداری و شادی جلوگیری بعمل می آید.

۷- دستگاه های اجرایی می بایست علائم و پیام های کرونایی در ورودی و محیط اداری نصب نمایند.

۸- کلیه ادارات باید اپلیکیشن ماسک را نصب نموده و از تمامی ارباب رجوع و حتی پرسنل خود استعلام وضعیت سلامتی فرد را انجام دهند.

۹- شهرداری آغاجاری تیمی جهت انجام غسل و کفن و دفن بیماران کرونایی آماده نموده و شبکه بهداشت و درمان هم امکانات بهداشتی و مراقبتی لازم را در اختیار آنها قرار دهد.

۱۰- شهرداران و دهیاران در بحث کنترل حیوانات ولگرد و اجرای طرح زنده گیری و عقیم سازی سگ های ولگرد اقدام جدی نمایند.

۱۱- اخذ تعهد از بستگان متوفیان مبنی بر عدم برگزاری مراسمات عزاداری

۱۲- صنعت، معدن و تجارت نظارت جدی و مستمر بر بازار نموده و تیم های نظارتی هم بازرسی های بیشتری از روند رعایت پروتکل و دستورالعمل های بهداشتی در اصناف انجام دهند.

۱۳- دانشکده علوم پزشکی بهبهان بر اساس تعهدی که نسبت به سلامتی شهروندان دارد، انتظارات مردم آغاجاری در موضوع بهداشتی و درمانی را جامه عمل بپوشاند.

 

109