فرماندار آغاجاری: صلاحیت داوطلبان عضویت در شورای اسلامی شهر از فردا در جلسات هیات اجرایی بررسی می شود

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان آغاجاری جلسه هماهنگی مابین اعضای شورای تامین و اعضای هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین شوراهای اسلامی شهر و روستا به ریاست سعیدی سرپرست فرمانداری برگزار شد.

سعیدی رئیس ستاد انتخابات شهرستان آغاجاری اطهار داشت: جمهوریت و اسلامیت دو پایه اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که هر دو به یک اندازه اهمیت دارند. با توجه به حساسیت و سرنوشت ساز بودن انتخابات خرداد ماه، همه ما موظف هستیم مقدمات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و بی نقص با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای را فراهم کنیم.

ذبیح اله سعیدی عنوان کرد: وزارت کشور مسئول برگزاری انتخابات می باشد و هیات اجرایی هم باید نهایت همکاری را در این زمینه با مجموعه فرمانداری داشته باشد و با برنامه ریزی و برگزاری جلسات منظم و منسجم، موانع و مشکلات پیش روی این انتخابات را برطرف نمایند.

سعیدی با اشاره به دریافت پاسخ استعلامات مراجع چهارگانه بیان داشت: از فردا با برگزاری جلسات هیات اجرایی روند رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای عضویت در ششمین دوره شورای اسلامی شهرهای آغاجاری و جولکی را آغاز خواهیم کرد. ضروری است اعضای هیات های اجرایی و نظارت مسئولانه صلاحیت دواطلبان شورای اسلامی شهر را با مدنظر قرار دادن موارد قانونی و پاسخ استعلامات مراجع چهارگانه بررسی کنند.

سرپرست فرمانداری آغاجاری با تاکید بر حفظ آبروی کاندیداها گفت: آبروداری و رازداری در امر بررسی صلاحیت کاندیداها توسط اعضای هیات اجرایی بسیار مهم بوده و می بایست اخبار مربوط به بررسی صلاحیت ها به خارج از جلسه هیات اجرایی منتقل نشود.

رئیس ستاد انتخابات آغاجاری از تشکیل کمیته تخلفات انتخاباتی در شهرستان خبر داد و عنوان داشت: این کمیته موظف است مصادیق تخلفات انتخاباتی را به طور کامل رصد نموده، به ویژه مناطقی که امکان خرید و فروش رای در آنها وجود دارد شناسایی و با متخلفان برخورد شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بر تعامل دوسویه بین هیات های اجرایی و نظارت تاکید کرد و گفت: هر یک از اعضای هیات اجرایی و نظارت ضمن عمل به وظایف قانونی خود، با همدیگر تعاملی دوطرفه داشته باشند. آموزش صحیح هیات های اجرایی، بازرسی، نمایندگان فرماندار و اعضای شعب به منظور آشنایی با وظایفشان بایستی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

115