مسکن مهر ۱۸ واحدی مددجویان بهزیستی شهرستان آغاجاری با حضور استاندار خوزستان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آغاجاری در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت، ۱۸ واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان با حضور دکتر شریعتی استاندار، خدری سرپرست فرمانداری، حجت الاسلام موسوی امام جمعه، مظلومی نماینده مجلس شورای اسلامی، صدیق راد مدیرکل بهزیستی خوزستان، مدیران استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

مدیرکل بهزیستی استان در حاشیه این افتتاحیه گفت: این واحدهای مسکونی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال شامل ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از طرف بهزیستی احداث شده است. هر واحد مسکونی دارای ۱۵۰ مترمربع مساحت و ۸۲ مترمربع زیربنا می باشد.

صدیق راد اظهار داشت: احداث این واحدهای مسکونی بدون سهم آورده مددجویان بوده و سازمان بهزیستی به ازای هر مددجو مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به تعاونی بعنوان مشارکت در ساخت منازل به صورت بلاعوض پرداخت نموده و تسهیلات بانکی استفاده شده در این پروژه از اعتبارات قرض الحسنه مسکن مهر به عاملیت بانک مسکن به ازاء هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال می باشد.

صدیق راد مدیرکل بهزیستی عنوان کرد: سازمان بهزیستی برای احداث این واحدهای مسکونی علاوه بر پرداخت کمک های بلاعوض به مددجویان، کلیه خدمات زیرساختی شامل هزینه های مربوط به صدور پروانه ساختمانی، انشعابات آب و برق و گاز را به صورت رایگان در اختیار این عزیزان قرار داده است.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود که این منازل بتواند سرپناه مناسبی برای خانواده های نیازمند و بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی در شهرستان آغاجاری باشد.

 

390