جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان آغاجاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس به ریاست خدری سرپرست فرمانداری و با حضور حجت الاسلام موسوی امام جمعه، دکتر شاکری نژاد رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان، دکتر شبرو معاونت این دانشکده و مدیران ادارات روز یکشنبه ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۹ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دکتر شاکری نژاد ریاست دانشکده علوم پزشکی بهبهان اظهار داشت: وضعیت شهرستان آغاجاری بر اساس آخرین داده های این دانشکده قرمز نیست، اما نوع فورمول مورد استفاده توسط وزارت بهداشت و درمان جهت مشخص نمودن وضعیت کرونا برای شهرستان های کم جمعیت مثل آغاجاری این مشکل را ایجاد کرده و باعث شده وضعیت اعلام شده توسط مسئولین استانی برای آغاجاری قرمز شود.

شاکری نژاد افزود: انتظار داریم مسئولین استانی قبل از اعلام وضعیت کرونا در آغاجاری هماهنگی و مشورت لازم با فرماندار و دانشکده علوم پزشکی بهبهان را داشته باشند تا از بروز تنش در شهرستان جلوگیری شود. در حال حاضر وضعیت آغاجاری قابل قبول است و امیدواریم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و سایر تصمیمات اتخاذ شده بتوانیم وضعیت فعلی را ادامه دهیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان در خصوص دستور العمل ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر در سال ۱۳۹۹ گفت: مسئول اجرای این دستورالعمل سازمان تبلیغات اسلامی است و موظف می باشد با تشکیل “کارگروه مراسم عزاداری” ذیل کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت بیماری کرونا و عضویت نمایندگان دستگاههای ذیربط نسبت به اجرای دقیق و نظارت بر فرایند دستورالعمل و پروتکل ها اقدام نماید.

در ادامه جلسه دکتر شبرو معاونت دانشکده علوم پزشکی بهبهان به ارائه آخرین گزارش اپیدمیولوژیک وضعیت کووید ۱۹ در آغاجاری با استفاده از اطلاعات آماری و تحلیل نموداری و تشریح دستورالعمل ضوابط برگزاری مراسمات محرم و صفر پرداخت.

خدری سرپرست فرمانداری با عرض تسلیت بمناسبت درگذشت فرماندار محترم اندیکا و با تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه دانشکده علوم پزشکی بهبهان و بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی بیان داشت: در ماه های گذشته با وجود افزایش تعداد مبتلایان به کرونا ویروس، وضعیت شهرستان آغاجاری قرمز نبود، اما در حال حاضر علیرغم کاهش تعداد مبتلایان به این ویروس شاهد اعلام وضعیت قرمز برای آغاجاری هستیم که این امر قانع کننده نیست.

علی خدری افزود: شیوع ویروس کرونا در کشور موجب اختصاص امکانات و تجهیزات به استان ها جهت مقابله با این بیماری شده و انتظار داریم مجموعه دانشکده علوم پزشکی بهبهان مطالبه ای جهت دریافت امکانات و اعتبارات برای شهرستان آغاجاری از محل اختصاص یافته به استان خوزستان را داشته باشند و پیگیری های لازم در این زمینه انجام دهند.

سرپرست فرمانداری آغاجاری با تاکید بر اجرای ضوابط و دستورالعمل بهداشتی برای برگزاری مراسمات ماه محرم و صفر اظهار داشت: نهادهای نظارتی موظف هستند با افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، برخورد نمایند. صنعت معدن و تجارت به علت عدم توجه برخی از واحدهای صنفی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، بر این موارد نظارت جدی تری داشته باشند و در زمینه تامین ماسک و مواد ضدعفونی برای استفاده هیئت های مذهبی همکاری نمایند.

 

150