پیام تبریک سرپرست فرمانداری آغاجاری به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری خدری سرپرست فرمانداری در پیامی فرا رسیدن ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان را تبریک گفت. در این پیام آمده است:

بسمه تعالی

شورای نگهبان به عنوان یکی از اصلی ترین نهادهای نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی، همواره با صلابـت و اقتدار نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در حفظ و حراسـت از قانون و صیانـت از جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسـلامی ایران دارد.

از مهم‌ترین وظایف شورای نگهبان می توان به نظارت بر تدوین قوانین و تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی و موازین شرع اسلام، تأیید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی و تأیید فرایند انتخابات در کشور اشاره کرد که نشان دهنده نقش و جایگاه والای این نهاد انقلابی در نظام جمهوری اسلامی به منظور فراهم نمودن بسترها و مسیر اعتلای ایران اسلامی و جلوگیری از نفوذ دشمنان و توطئه های آنها می باشد.

اینجانب فرا رسیدن ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان را به فقها و حقوق دانان این شورا به ویژه رئیس و اعضای دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان آغاجاری تبریک عرض نموده و از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت روز افزون برای خدمتگزاران در این شورا را خواستارم.

علی خدری

سرپرست فرمانداری شهرستان آغاجاری

113