فرماندار آغاجاری در جلسه شورای حفاظت از منابع آب بر جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز و لزوم تبیین معایب این چاه ها تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری جلسه شورای حفاظت منابع آب به ریاست پاکدل فرماندار و با حضور اعضاء با محوریت بررسی چاه های غیرمجاز و تسطیح اراضی بدون اخذ مجوز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار آغاجاری با تشکر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و عوامل برگزار کننده این مراسم، تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک آغاز امامت ولی عصر (عج) اظهار داشت: کاهش نزولات آسمانی در چند سال اخیر موجب خشکی چشمه سارها و قنات ها و کاهش آب های سطحی شده است و با این شرایط بایستی ضمن صرفه جویی در مصرف آب، استفاده بهینه ای از این نعمت الهی داشته باشیم.

محمد پاکدل با اشاره به حفر چاه های غیرمجاز در چند سال اخیر بیان داشت: حفر چاه غیرمجاز و برداشت آب به این شیوه توسط مردم می تواند یکی از دلایل کاهش منابع آبی باشد و متولیان امر می بایست ضمن تبیین معایب چاه های غیرمجاز، از حفاری این چاه ها جلوگیری می کردند و اکنون از طریق مراجع قانونی پیگیر کار باشند.

پاکدل فرماندار با بیان مزیت های اجرای طرح گردشگری و تفریحی مارون و اظهار گله مندی از عملکرد برخی ادارات در این خصوص گفت: تمامی مسئولین باید قدمی در راه توسعه و پیشرفت شهرستان محروم آغاجاری بردارند و مدیران مرتبط با این پروژه ضروری است ضمن رعایت قوانین، همکاری لازم جهت رفع مشکلات و موانع پیش روی احداث این منطقه تفریحی و رفاهی را داشته باشند.

پاکدل درباره بند آبخیزداری جولکی که مدتی پیش کلنگ زنی شد، گفت: ذخیره آب های فصلی، حفظ اکوسیستم، جلوگیری از فرسایش خاک و … از اهداف احداث بند آبخیزداری با سازه بتونی غلطکی در بخش جولکی شهرستان آغاجاری می باشد که بر اساس پیش بینی های انجام شده، طی چند ماه آینده افتتاح خواهد شد. همچنین می طلبد پیگیری های لازم به منظور تسریع در روند اجرای عملیات حفر دو حلقه چاه برای تامین آب شرب شهری که از مصوبات سفر استاندار محترم به شهرستان بود، صورت گیرد.

 

 

290