فرماندار آغاجاری: ارتباط دوطرفه نهادهای فرهنگی و آموزشی با کتابخانه های عمومی موجب منفعت مجموعه علمی و فرهنگی شهرستان می شود

پاکدل فرماندار در این جلسه بر ضرورت پرداخت مابقی مطالبات اداره کتابخانه عمومی از شهرداری از محل نیم درصد، همکاری و ارتباط دوسویه میان این نهاد و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و دانشگاه پیام نور جهت منفعت مجموعه علمی و فرهنگی شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی به ریاست پاکدل فرماندار و با حضور اعضاء دوشنبه ۶ آبان ماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار آغاجاری با تسلیت ایام پایانی ماه صفر گفت: کتاب نقش بسیار مهمی در بالا بردن آگاهی و اطلاعات عمومی افراد دارد. کتاب و کتابخوانی علیرغم وجود رسانه های مختلف اطلاع رسانی از جمله ماهواره ها و شبکه های اجتماعی همچنان نقش و جایگاه خود را در سبد خرید خانواده ها حفظ کرده است.

محمد پاکدل به پایین بودن سرانه مطالعه در کشورمان اشاره و اظهار داشت: مطالعه کتاب نقش حائز اهمیتی در افزایش معلومات علمی و دانش شهروندان دارد که قطعا می تواند منجر به موفقیت هر چه بیشتر در زندگی فردی و اجتماعی شود.

پاکدل فرماندار با اشاره به فعالیت های مثبت کتابخانه های عمومی شهرستان بیان داشت: اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری با جدیت در حال پیگیری و اجرای برنامه های پیش بینی شده می باشد و انتظار داریم امسال هم همچون سال گذشته در سطح استانی حائز مقام شوند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری هم در گزارش عملکرد یکساله این نهاد به افزایش میزان امانت کتاب ها و تعداد اعضای کتابخانه اشاره کرد و به تشریح برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی شامل برپایی نمایشگاه کتاب با تخفیف ۵۰ الی ۶۰ درصد، رونمایی از کتاب نویسندگان شهرستان، عضویت رایگان در کتابخانه ها، نمایشنامه خوانی، نشست ها و مسابقات کتابخوانی، ارتباط بیشتر کتابداران با دانش آموزان مدارس، حضور مدیران شهرستان در کتابخانه های عمومی، حضور کتابداران در گلزار شهدا و غیره پرداخت.

 

231